Οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι της «Λαϊκής Συσπείρωσης»

Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 11 Απριλίου, η εκδήλωση – παρουσίαση των υποψηφίων περιφερειακών συμβούλων της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στην Περιφερειακή Ενότητα Θεσσαλονίκης, στην αίθουσα του κινηματοθέατρου «Αλέξανδρος».

Την κεντρική ομιλία έκανε ο Σωτήρης Αβραμόπουλος, υποψήφιος περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας.

Στη συνέχεια παρεμβάσεις έκαναν οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι: Ελένη Μπακιρλή, νοσηλεύτρια, μέλος ΓΣ της ΠΟΕΔΗΝ και ΓΣ ΑΔΕΔΥ, Άγις Μαυριδόπουλος, αγρότης, Πέτρος Σημάδης, πρόεδρος της Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων Θεσσαλονίκης, Νίκος Ταλέας, μουσικός, Νάσια Παλάντζα, φοιτήτρια Ψυχολογίας ΑΠΘ, Θανάσης Σγούρος, μηχανικός Υπολογιστών, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ.

Το ψηφοδέλτιο στελεχώνεται από εργαζομένους του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα, εργάτες και υπάλληλους, εκπαιδευτικούς, υγειονομικούς, μισθωτούς και αυτοαπασχολούμενους επιστήμονες, καθηγητές Πανεπιστημίου, μικρούς επαγγελματίες και αγρότες, φοιτητές, ανθρώπους των Τεχνών, του Αθλητισμού, απόστρατους. Με διακριτό το χαρακτηριστικό της ανανέωσης του ψηφοδελτίου και της παρουσίας νέων ανθρώπων αλλά και της δράσης μέσα από τα σωματεία του ιδιωτικού και δημόσιου τομέα, στο κίνημα των μικρών επαγγελματιών και αγροτών, στο φοιτητικό κίνημα, στο κίνημα των συνταξιούχων. Ανάμεσά τους μέλη και στελέχη του ΚΚΕ, της ΚΝΕ, αλλά και αγωνιστές και αγωνίστριες συνεργαζόμενοι μαζί του.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν οι υποψήφιοι ευρωβουλευτές του ΚΚΕ, Θεανώ Καπέτη, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και Λεωνίδας Στολτίδης, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ. Επίσης το «παρών» έδωσαν όλοι οι υποψήφιοι δήμαρχοι της «Λαϊκής Συσπείρωσης» στους δήμους της ΠΕ Θεσσαλονίκης.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΜΕ ΤΗ «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ Κ.Μ.

 

  1. Αγαθαγγέλου Νίκος,συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  2. Αγοραστή Γιάννα,εκπαιδευτικός, ΔΣ της Δ’ ΕΛΜΕ.
  3. Αλατζά Γιώτα,νοσηλεύτρια, αντιπρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στο Ιπποκράτειο.
  4. Ανδρονικίδου Άρτεμις,άνεργη φιλόλογος.
  5. Βαλανάς Στέλιος,δικηγόρος.
  6. Γεωργάκας Παναγιώτης, νευρολόγος – ψυχίατρος.
  7. Γιαταγάνας Χαρίλαος,αγρότης, γραμματέας του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Λαγκαδά.
  8. Γκαντίδης Γιώργος,απόστρατος αξιωματικός, δραστηριοποιείται μέσα από την Κίνηση για την Εθνική Άμυνα.
  9. Δάσιου Δέσποινα, εκπαιδευτικός, πρόεδρος της Α΄ΕΛΜΕ.
  10. Δελιγκά Τιτίκα, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ της ΑΣΓΜΕ.
  11. Εξαδακτύλου Σοφία,συμβασιούχος εργαζόμενη, αντιπρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης.
  12. Ευαγγελίδης Κυριαζής, εργαζόμενος στην ανακύκλωση, αντιπρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης.
  13. Ζιώγας Γιάννης, καθηγητής στο ΑΠΘ.
  14. Ζώκας Νίκος,ηλεκτρολόγος μηχανικός, εκλεγμένος στην Αντιπροσωπεία του ΤΕΕ, πρόεδρος της ΕΔΥΕΘ.
  15. Ιγνατιάδης Θόδωρος, κτηνίατρος, περιφερειακός σύμβουλος ΠΚΜ.
  16. Ιντζές Κώστας,ΕΒΕ, γραμματέας της ΤΕ Σερρών του ΚΚΕ.
  17. Καλαντίδου Σοφία, συνταξιούχος εμποροϋπάλληλος.
  18. Καλλινικίδου Στέλλα,νοσηλεύτρια.
  19. Καναράς Θανάσης, εκπαιδευτικός, προπονητής ΕΠΣΜ.
  20. Καπετανγιώργη Ράνια, έμπορος, πρόεδρος ΣΜΑΕΘ.
  21. Καπούλας Νίκος,λογιστής.
  22. Καραμήτρου Ειρήνη, εργαζόμενη στην Πληροφορική, μέλος του ΔΣ του ΣΕΤΗΠ.
  23. Κουρμούλης Γιάννης, εργαζόμενος ΑΠΘ, μέλος της ΕΕ της ΑΔΕΔΥ.
  24. Κουτσουράς Θανάσης,ηλεκτροτεχνίτης, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης.
  25. Κυγιάκη Ελένη, ψυχολόγος.
  26. Κυριαζίδης Χάρης, πρόεδρος Συνδικάτου Βιομηχανικού Επισιτισμού.
  27. Μαμάτας Λευτέρης, επίκουρος καθηγητής ΠΑΜΑΚ.
  28. Μαρμαρίδης Σεραφείμ, μουσικός – οργανοποιός.
  29. Μαυριδόπουλος Άγις, αγρότης.
  30. Μελανεφίδου Σόνια,δικηγόρος.
  31. Μητσιάκος Γιώργος, νεογνολόγος, επίκουρος καθηγητής ΑΠΘ, ΔΣ μελών ΔΕΠ Ιατρικής ΑΠΘ.
  32. Μήτσικα Ιωάννα, χορογράφος.
  33. Μιχαηλίδης Κωνσταντίνος,δικηγόρος.
  34. Μουστακίδου Νόπη, εργαζόμενη στο εμπόριο, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων «Καρυπίδης» (πρώην «Αρβανιτίδης»), ΔΣ ΟΙΥΕ.
  35. Μπακιρλή Ελένη, νοσηλεύτρια, μέλος ΓΣ της ΠΟΕΔΗΝ και ΓΣ ΑΔΕΔΥ.
  36. Μπαλτίκας Βασίλης, πολιτικός μηχανικός, μέλος ΔΣ του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας.
  37. Μπέλλας Μιχάλης,εργαζόμενος στην Πληροφορική, γραμματέας ΣΕΤΗΠ.
  38. Μπότσογλου Κώστας,μέλος ΔΣ της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ταξί.
  39. Μωυσίδου Σοφία, λογίστρια, υπεύθυνη καλλιτεχνικού προγράμματος του Ρ/Σ «90,4 ΑΡΙΣΤΕΡΑ στα FM».
  40. Νατζμέ Νίκος, εργαζόμενος στην ανακύκλωση, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσσαλονίκης.
  41. Νέσση Εύη, χημικός μηχανικός, εργαζόμενη ΕΚΕΤΑ.
  42. Παλάντζα Νάσια, φοιτήτρια Ψυχολογίας ΑΠΘ.
  43. Παπαδόπουλος Δαμιανός,συνταξιούχος βιβλιοπώλης.
  44. Πετίκη Μαρία,εκπαιδευτικός.
  45. Πλίτση Ξανθή,φοιτήτρια Τμήματος Εκπαιδευτικής και Κοινωνικής Πολιτικής ΠΑΜΑΚ.
  46. Πολυκάρπου Σίσσυ, εκπαιδευτικός, μέλος ΕΕ ΕΔΟΘ/ΝΤ ΑΔΕΔΥ.
  47. Ραΐζη Ηλέκτρα, αυτοαπασχολούμενη, μέλος ΔΣ της ΟΓΕ.
  48. Ρέβας Βασίλης, συνταξιούχος οικοδόμος, περιφερειακός σύμβουλος ΠΚΜ.
  49. Σαπρανίδης Κώσταςσυνταξιούχος πολιτικός μηχανικός, αντιπρόεδρος ΠΕΑΕΑ -ΔΣΕ Κ. Μακεδονίας.
  50. Σγούρος Θανάσης,μηχανικός Υπολογιστών, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ.
  51. Σημάδης Πέτρος, πρόεδρος της Ένωσης Εμποροϋπαλλήλων Θεσσαλονίκης.
  52. Σιδηρόπουλος Νίκος, αρτοποιός, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Αρτοποιών Ελλάδας.
  53. Συλλιγνάκης Γιάννης, συνταξιούχος φαρμακοποιός.
  54. Ταλέας Νίκος,μουσικός.
  55. Τσαγρή Αλεξάνδρα,γραφίστρια, μέλος ΓΣ Ομοσπονδίας Μισθωτών Τύπου και Βιομηχανίας Χάρτου.
  56. Τσαρίδης Νικήτας,οδηγός ΟΑΣΘ.
  57. Τσιαούσης Κυριάκος,μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων Επισιτισμού – Τουρισμού (ΠΟΕΕΤ).
  58. Τσιτίνης Δημήτρης, πολιτικός μηχανικός, πρόεδρος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ/ΤΚΜ.
  59. Τσουραλάκης Αλέξανδρος, δασεργάτης, πρόεδρος Σωματείου Δασεργατών Μακεδονίας – Θράκης.
  60. Χαβατζάς Γιώργος, τραπεζοϋπάλληλος.
  61. Χατζηβαρίτη Φρίντα, εκπαιδευτικός.
  62. Χοροζίδη Κλεοπάτρα,πρόεδρος Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ν. Θεσσαλονίκης, γραμματέας ΓΣ ΠΟΕ ΟΤΑ, ΓΣ ΑΔΕΔΥ.