Η σταυροδοσία στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας – Ποιοι προηγούνται

Συνεχίζεται η μάχη της σταυροδοσίας μετά τις εκλογές στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.

Η παράταξη του Απόστολου Τζιτζικώστα συγκέντρωσε 62,02% και εκλέγει 44 συμβούλους.

Ποιοι προηγούνται από την παράταξη του κ. Τζιτζικώστα

ΠΑΤΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του ΛΑΖΑΡΟΥ 27.993
 ΓΙΟΥΤΙΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 15.098
 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 14.723
 ΧΑΡΙΣΤΕΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 14.295
 ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 12.954
 ΚΟΥΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) του ΗΛΙΑ 9.411
 ΤΖΟΛΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 8.914
 ΔΩΡΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 8.214
 ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ (ΠΑΝΤΕΛΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 8.203
 ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΝΟΓΛΟΥ ΒΕΝΙΑΜΙΝ του ΙΣΑΑΚ 7.859
 ΘΑΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 7.355
 ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΕΛΙΝΑ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 7.023
 ΑΗΔΟΝΑ – ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΑΘΗΝΑ (ΝΑΝΑ) του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 6.728
 ΜΠΑΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6.661
 ΚΙΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ 6.456
 ΠΑΛΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 6.408
 ΓΟΥΛΑ ΟΛΓΑ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 6.358
 ΜΗΤΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 6.251
 ΜΠΙΛΛΙΑΣ ΠΑΡΙΣΗΣ (ΠΑΡΙΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 6.242
 ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΛΙΝΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 5.981
 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΘΩΜΑ 5.893
 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΡΧΕΛΑΟΥ 5.807
 ΜΗΤΡΑΚΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ 5.635
 ΓΙΑΝΝΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 5.532
 ΚΕΦΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 5.490
 ΚΟΥΤΣΟΣΤΑΜΑΤΗ – ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΣΑΝΤΥ) του ΧΡΗΣΤΟΥ 5.161
 ΦΥΚΑ ΕΛΕΝΗ του ΗΡΑΚΛΗ 5.147
 ΜΠΙΣΜΠΙΝΑ ΓΕΡΑΚΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 5.016
 ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 5.013
 ΒΑΣΙΛΑΚΗ – ΚΑΡΟΖΗ ΟΛΓΑ (ΟΛΙΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4.985
 ΜΠΕΓΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του ΣΤΑΥΡΟΥ 4.717
 ΠΑΝΤΑΛΕΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 4.705
 ΑΣΠΑΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 4.700
 ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ-ΓΡΑΝΟΥΖΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (ΧΡΥΣΑ) του ΘΕΟΦΑΝΗ 4.652
 ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 4.620
 ΑΝΑΤΟΛΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4.414
 ΜΑΚΡΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΖΩΗ (ΤΖΕΛΙΝΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4.394
 ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΘΕΟΛΟΓΟΥ 4.386
 ΒΑΚΟΥΦΑΡΗΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ του ΚΟΣΜΑ 4.335
 ΑΛΕΞΙΑΔΟΥ-ΠΑΠΑΓΙΩΤΑ ΠΟΛΥΜΝΕΙΑ (ΠΟΛΥ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟY 4.279
 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4.203

Η παράταξη του Χρήστου Γιαννούλη συγκέντρωσε 11,47% και εκλέγει 8 συμβούλους.

 ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ του ΛΑΖΑΡΟΥ
2.967
 ΖΕΡΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2.173
 ΘΩΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2.069
 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΟΥΛΑ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
1.861
 ΛΑΜΤΖΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΑΝΕΣΤΗ
1.806
 ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΛΑΖΑΡΟΥ
1.740
 ΛΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΚΗΣ) του ΜΙΧΑΗΛ
1.672
 ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
1.615
 ΡΟΓΔΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
1.613
 ΚΟΥΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
1.490
 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ
1.316
 ΚΩΤΟΥΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
1.240
 ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ
1.211
 ΔΟΓΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
1.203
 ΒΟΥΤΣΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΘΩΜΑ
1.138
 ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
1.096
 ΓΑΪΤΑΡΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
1.061
 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
1.039
 ΡΗΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
1.020
 ΡΑΒΝΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
1.018
 ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ
1.015
 ΒΟΛΩΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
1.000

 

Η παράταξη του Χρήστου Παπαστεργίου συγκέντρωσε 7,22% και εκλέγει πέντε συμβούλους.

ΤΡΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2.619
 ΑΣΑΡΙΔΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ (ΠΟΛΗΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
1.297
 ΚΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
1.066
 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ
1.050
 ΦΑΣΦΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
966
 ΤΣΕΡΜΕΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
911
 ΠΑΝΤΣΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
833
 ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
752
 ΧΑΤΖΗΘΕΟΚΛΗΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
751
 ΤΖΙΝΤΖΙΟΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
698
 ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΣΑΛΒΑ
675
 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του ΠΑΝΤΕΛΗ
670
 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
669
 ΠΑΠΑΔΑΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ) του ΛΑΜΠΡΟΥ
663
 ΤΟΥΧΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
655
 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
638

Η παράταξη του Σωτήρη Αβραμόπουλου με 5,67% εκλέγει 4 συμβούλους.

ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3.390
 ΖΙΩΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
1.602
 ΧΑΒΑΤΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
1.487
 ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
1.342
 ΚΑΛΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
1.203
 ΖΩΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΖΗΣΗ
961
 ΑΓΟΡΑΣΤΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΜΑΝΘΟΥ
918
 ΙΝΤΖΕΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
859
 ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ του ΙΩΑΝΝΗ
803
 ΑΛΑΤΖΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
786
 ΧΟΡΟΖΙΔΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ
739
 ΜΠΑΚΙΡΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
727
 ΓΕΩΡΓΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ- ΜΟΔΕΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
685
 ΡΕΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
666
 ΔΕΛΙΓΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΤΙΤΙΚΑ) του ΓΑΡΕΦΗ
664
 ΚΑΝΑΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
658
 ΔΑΣΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
633

Από την παράταξη του χρυσαυγίτη Νίκου Χρυσομάλλη που συγκέντρωσε 3,83% εκλέγονται τρεις σύμβουλοι.

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ
1.961
 ΓΡΑΙΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
1.798
 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
863
 ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
819
 ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΚΕΛΛΥ) του ΚΑΛΛΙΣΤΡΑΤΟΥ
807
 ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
715
 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
664
 ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
652
 ΓΚΑΤΖΟΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
596
 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
571
 ΣΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
552

Από την παράταξη του Φίλιππου Γκανούλη εκλέγονται δύο σύμβουλοι

 ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
1.871
 ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΒΑΪΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
846
 ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
745
 ΒΟΥΤΣΑ ΜΟΡΦΩ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
642
 ΓΩΓΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
636
 ΖΗΣΗ ΑΡΓΥΡΩ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
606
 ΓΚΑΝΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ ΛΩΡΑ του ΙΑΚΩΒΟΥ
557
 ΜΗΛΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
556
 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
537
 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
526
 ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
496
 ΔΕΡΜΑΝΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
471
 ΚΑΠΟΥΛΑ ΟΛΓΑ του ΙΩΑΝΝΗ
453
 ΨΩΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΙΩΑΝΝΗ
448

Στην παράταξη του Αβραμίδη Γαβριήλ, με δύο έδρες, προηγούνται οι ΑΛΕΞΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ και ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΚΛΗΜΕΝΤΙΟΣ.

Οι παρατάξεις των: Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Αγαπητός Αθανάσιος και Βάνης Δημήτριος καταλαμβάνουν από μία έδρα.